UPOZORNĚNÍ: Vážení zákazníci, od 20.05. do 27.05. nebudeme odesílat žádné zásilky, z důvodu účastni na veletru Svět knihy

Historie pohlednice

Je obtížné zjistit, kdo vytisknul první pohlednici. Tato otázka patří k mnoha z nejpopulárnějším a nejkontroverznějším z oblasti výzkumu oboru filokartie. Hodně záleží a závisí na výkladu toho, co již "pohlednice" je a co není. Za prvního vydavatele se považuje rytec Desmainsons z Francie, který měl vyrobit první pohlednici v roce 1777. Tak to bylo uvedeno v „L' Almanach de la Petite Poste de Paris“.

První známky byly vydány v Anglii v roce 1840, a v témže roce je odesilatel nalepil na ručně malovanou pohlednici, kterou poslal poštou.

První reklamní pohlednice se objevila v roce 1872 ve Velké Británii a první německá pohlednice se objevila v roce 1874. Obrázkových pohlednic přibylo během 80. let 19. století. Fotografie nově postavené Eiffelovy věže v roce 1889 a 1890 daly podnět k mohutnému vydávání pohlednic, což vedlo k tzv. "zlatého věku" pohlednic v letech od poloviny 90. let. Brzy se na fotografických pohlednicích začaly objevovat ženské akty. Tyto byly obyčejně známé jako francouzské pohlednice, vzhledem k velkému počtu vyrobených právě ve Francii.