UPOZORNĚNÍ: Vážení zákazníci, od 20.05. do 27.05. nebudeme odesílat žádné zásilky, z důvodu účastni na veletru Svět knihy

Václav Zapadlík

Václav Zapadlík (* 23. září 1943 v Praze) je český malíř a ilustrátor, specializovaný na kreslení a malování historických automobilů, zejména z doby do 50. let 20. století.
Vyniká přesným zobrazením všech technických detailů, jeho 'portréty' starých vozů však nejsou jen technicky dokonalé, mají i svou poesii, které Zapadlík dosahuje mj. zachycenými odlesky světla na chromovaných karoseriích. Ve svém oboru nemá ve světě konkurenci, vzhledem ke svému zaměření je ovšem známější mezi fanoušky automobilových veteránů než v uměleckých kruzích. Jeho dílům jsou věnovány stálé exposice v několika zahraničních muzeích, zejména v USA. Spolupracoval také s prestižním museem automobilů Blackhawk Automotive Museum v Danville u San Franciska. Sám navrhl několik funkčních karoserií v dobovém stylu automobilů ze 30. let 20. století. V dětství pomáhal v otcově autoservisu, což ovlivnilo jeho zájem a smysl pro technické detaily. Vyučil se však truhlářem. Projevoval zájem také o hudbu a výtvarné umění. V 70. letech dvacátého století začal své kresby aut otiskovat v časopisech Automobil a Svět motorů. Teprve v 90. letech dvacátého století začalo být jeho umění známé i v zahraničí.

Česká pošta vydává od roku 2012 podle jeho návrhů známky, kterých do roku 2016 vyšlo zatím 23, a to ve známkových sešitcích Světová auta, Česká auta a Škoda.
V této kategorii je 0 položek